Jak najczęściej rozliczamy podatki? Czy zdarza się zapominać o nadchodzącym terminie?

Prawo podatkowe w naszym kraju nie jest za łatwe. Oprócz tego, przepisy zmieniają się z roku na rok, co sprawia, że musimy być na bieżąco. Inaczej mogą z tego wyniknąć problemy, które mogą okazać się kosztowne.


W związku z tym sporo osób załatwianie tego typu spraw zostawia specjalistom.


Z reguły księgowi potrafią poruszać się płynnie po tych zawiłych ścieżkach różnych przepisów. Gdy ktoś chce rozliczyć pit 2017, to przepisy już mogą być inne niż obecnie. Dlatego należy być w tej sprawie uważnym. Tym bardziej, gdy nasza sytuacja nie należy do standardowych, a przykładowo mamy swoją firmę. Wtedy dokumentów, jakie trzeba sprawdzić jest dość dużo.


Kolejne teksty

Jak wyprawić należyty event?

ochrona
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czego trzeba dopilnować, żeby event stał się sukcesem? Na ilu płaszczyznach musimy działać. Organizacja wszelkiej maści eventów jest to proces bardzo wymagający jak też wieloaspektowy, natomiast poszukiwania pewnych ustandaryzowanych zasad nie upraszcza fakt, że każde zdarzenie, każda impreza, mają własny niepowtarzalny charakter jak też przebieg.


pit 2017
Napisał: John Hope
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najczęściej właściciele firm, którzy korzystają z usług biur rachunkowych, powierzają im także kwestie rocznego rozliczenia. Tak jest zwyczajnie łatwiej oraz nie trzeba się osobiście takimi rzeczami przejmować. Osoby z kolei, jakie mają jeden pit od pracodawcy, robią rozliczenie samodzielnie przy pomocy specjalnych programów. To całkiem wygodne, natomiast trzeba także osobiście pamiętać o corocznej konieczności rozliczenia podatku. Jednak przynajmniej w naszym kraju dość trudno przeoczyć termin, gdyż prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę akcja informacyjna, która ma za zadanie przypominać o nadchodzącym terminie rozliczenia w urzędzie.


Na bilbordach, na ekranie telewizorach, w gazetach natrafiamy na komunikat mówiący: rozlicz pit-https://www.pitax.pl/. Nie sposób w związku z tym zapomnieć, że spoczywa na nas taki obowiązek. Od każdego indywidualnie zależy, jak rozliczymy pit, ważne by było to zrobione dobrze.
17/09/18, 06:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.