Telewizory: plazmy, LCD i LED – jaki najlepszy?

Już czas zmienić telewizor na nowy? Wahasz się czy zakupić telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Poniższe informacje pomogą Ci dokonać trafnego zakupu, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.
Przy wyborze telewizora kluczowa jest wielkość ekranu, szybkość odświeżania oraz długość eksploatacji.
Niekiedy możemy zasugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Występuje to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnej. Producenci plazm aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu. W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Kolejne teksty

Jak najszybciej odszukać aktualny program najpopularniejszych stacji TV?

program tv
Napisał: Tom Page
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Telewizja to dla wielu osób gwarancja relaksu i rozrywki, i z tego względu nic dziwnego, że tak wielu z nas spędza swój wolny czas na oglądaniu wybranych programów. Ważne jest, aby zdecydować się na to, co w danej chwili szczególnie nas interesuje. Z tego powodu względu należy śledzić bieżący program telewizyjny, aby mieć pewność, że nie ominie nas żadna ciekawa produkcja.


Płyty ogniochronne firmy Knauf
Napisał: Knauf Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i obszernym wachlarzu barw obraz jest niezwykle ostry.

Czy wiesz, gdzie także można przeczytać podobne informacje? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść (http://www.extratel.com.pl/produkty) znajdującego się tam artykułu.

Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Pobór energii w tych TV jest znacząco niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwyczajnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Napisał: Philips
Na podstawie danych z: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. To ten parametr ma decydujące znaczenie na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt odpowiednio działał przez lata.

Źródło:
19/05/09, 16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.