Znakomity pomysł na wakacyjną historię na np. znaczniejszych jeziorach

wczasy nad jeziorem to wspaniały sposób na spędzenie paru letnich tygodni. W czasie takiego urlopu możemy zwyczajnie opalać się na piasku, bądź szukać bardziej aktywnych atrakcji.


Jeśli preferujemy akurat tego typu formę spędzania czasu, możemy skorzystać z jakiejś wypożyczalni i wynająć na przykładowo kilka godzin skuter wodny, łódkę lub nawet pewien jacht (odwiedź serwis).


Kolejne teksty

Osadnicy z Catanu zdobyli mnóstwo graczy

wydarzenia
Na podstawie danych z: freepik.com
Mogłoby się wydawać, że gry komputerowe tak zawładnęły światem, że stare planszówki przejdą w zapomnienie. Jednakże taka ocena byłaby krzywdząca, gdyż pojawia się dużo wspaniałych gier planszowych, które szybko pozyskują odmiennych miłośników, a spore zainteresowanie nimi niejednego mogłoby zaskoczyć.


Osadnicy z Catanu to interesująca możliwość


wynajem jachtów
Napisał: Graeme Churchard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Należy tutaj zaznaczyć, że do wynajęcia (zwłaszcza tych większych) jednostek pływających, należy mieć ważny patent przykładowo żeglarza motorowodnego. Tak jak prawo jazdy posiada swoje kategorie, tak i patent może tyczyć się różnorodnych jednostek pływających. A istnieją jachty żaglowe, z silnikiem spalinowym czy też z połączeniem takich obu napędów. Opłata za wynajem jachtu waha się wokół kwoty 50-100 zł za dobę, lecz to zależy m.in. od jego wielkości, napędu czy też wyposażenia jachtu. Naturalnie każdy z nich musi posiadać swój osprzęt (elektryczna winda kotwiczna) i swoje wyposażenie standardowe. W tym kapoki, liny cumownicze, kotwicę czy też trap.


Jeśli zdecydujemy się na wynajem jachtów, to musimy skontaktować się z oferującą taką usługę firmą oraz stosownie wcześniej omówić wszystkie detale. Niemalże we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jachtów oraz terminów ich wypożyczenia.


Bez względu od rodzaju oprzyrządowania np. kambuza, zatem kuchni w różnego typu garnki, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht posiada całkowite oprzyrządowanie bezpieczeństwa (kapoki oraz gaśnice) i wyposażenie nawigacyjne, czyli kompas i echosondę. W tym czasie, jeśli mamy ponadto olbrzymie doświadczenie, moglibyśmy wynająć jacht nawet na znaczny rejs przez ocean.
18/07/05, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.