Dąbki – urokliwe i unikalne miejsce nad Morzem Bałtyckim

Nie każdy ma świadomość, ile w Polsce można odnaleźć wspaniałych miejsc, w których można przyjemnie spędzić wczasy. Zdecydowanie zaliczają się do nich Dąbki – pełne uroku uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i jeziorem Bukowo.

polecane kwatery w Dąbkach
Napisał: David, Bergin, Emmett and Elliott
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ta niewielka wieś słynie z wyjątkowych własności prozdrowotnych, jakie sprzyjają zwalczaniu alergii, reumatyzmu, schorzeń kardiologicznych i endokrynologicznych – dzieje się tak z przyczyny unikalnego klimatu, na który się składa łagodna amplituda, powietrze pełne jodu, obfitość związków mineralnych w jeziorze , jak również bujna roślinność. Dlatego znajduje się tam aż 7 ośrodków uzdrowiskowych , a także rozmaite ośrodki rehabilitacyjne. Dąbki to również miejsce, gdzie można wypocząć przy miło ciepłym morzu, nad krystalicznie świeżym jeziorem albo w salonie spa; ma mocno rozwiniętą bazę turystyczną, dlatego nawet podczas sezonu można często znaleźć idealne kwatery Dąbki.

Do innych ciekawych atrakcji wyróżniających Dąbki z pozostałych obszarów Polski należy przykładowo agroturystyka, która obecnie stoi na bardzo dobrym poziomie. Tam można skosztować świeżych, lokalnych produktów które wyróżniają się znakomitym aromatem i wieloma witaminami. Kolejne atuty to olbrzymi wybór różnych sanatoriów, miejsc na camping, wspaniałych hoteli, domków wakacyjnych , a także sal konferencyjnych i pozostałych ofert przeznaczonych dla podróżników – http://ruszajwpolske.pl/noclegi/dabki/domki_letniskowe/c,263,1,1,index.html/, dlatego na pewno każdy może odnaleźć coś idealnego dla siebie.

Również dzięki temu odpoczynek w Dąbkach to świetne rozwiązanie pod bardzo wieloma względami – można tam łatwo się zrelaksować i pozwiedzać Pomorze Zachodnie. Dzięki rozmaitym miejscom noclegowym znalezienie domku albo pokoju nie stanowi żadnych kłopotów – nieraz starczy wpisać w wyszukiwarkę portali internetowych proste hasło kwatery Dąbki, żeby odnaleźć dużo interesujących i przystępnych cenowo ofert.


Kolejne teksty

Popularne atrakcje Warmii i Mazur

Jezioro, Mazury
Napisał: evoonia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obszar Warmii i Mazur często określamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, jednak jest on bardziej bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na terenie Krainy Tysięcy Jezior doliczono się plus minus dwóch tysięcy jezior. Ich charakterystyczne położenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie jedynej w swoim rodzaju przyrody sprawiły, że stworzono tu kompleksowo zaopatrzony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie powinno się zarezerwować 10 dni. Podkreślić trzeba fakt, że w regionie mieści się największe polskie jezioro: Śniardwy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.