Jak znaleźć ćwiczenia na gitarę?

Młodzi adepci gitary nierzadko zastanawiają się nad tym, od czego rozpocząć naukę i na jakich utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się porządnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, ponieważ nauka konkretnych utworów albo ich części jest tylko jakimś etapem w nauce. Ugranie sprawnie jakiegoś fragmentu utworu może naturalnie być niezmiernie inspirujące jednak należy pamiętać również o tym, że naprawdę ważną rzeczą jest także praca nad sprawnością techniczną oraz umiejętnym poznawaniu teorii muzyki.
na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Napisał: Julie Vazquez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedynie w ten sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego przyjemność, która dodatkowo będzie ciągłą edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy na temat muzyki oraz o graniu na samej gitarze. Nie zapominajmy, że aby ugrać znakomicie jakąś piosenkę musimy posiadać faktycznie dużo lepsze zdolności techniczne. Jedynie wtedy będziemy mogli świetnie zabrzmieć, jeśli za piosenką, którą wykonujemy kryć się będzie moc wynikająca wewnętrznego luzu.

koncert rockowy
Napisał: Lunchbox LP
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oczywiście należy od czegoś zacząć. Dobrze jest połączyć praktykę techniczną z nauką teorii i realizowaniem wszystkiego podczas nauki konkretnych solówek. Dobór piosenek pośród początkujących gitarzystów elektrycznych powinien być dostosowany do poziomu, na jakim się znajdujemy, jednak bez wątpienia warto wybrać takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i bardziej wymagające solówki, abyśmy mieli za czym gonić. Bardzo często zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet grają znakomite rockowe sola, a poza tym znajdziemy tam mnóstwo dość prostych riffów i motywów.

Kolejne teksty

Idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu

widok na morze
Napisał: HoaX_pl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy chcielibyśmy wybrać się na długi lub weekendowy odpoczynek, to trzeba brać pod uwagę to, by wyszukać sobie pasującą kwaterę. Wiadomo, że wszyscy mamy jakieś inne pojęcie odpowiednich warunków, więc każdemu będzie odpowiadało coś innego. Dla jednych idealnym miejscem będzie pensjonat, a dla niektórych świetną opcją będzie kilkugwiazdkowy hotel.


Innym bandem, o którym należy pamiętać przy doborze swojego pierwszego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy nieco już zapomniany Rage Against The Machine. Utwory tych zespołów są często oparte na zapętlających się motywach, które należą do wyjątkowo trudnych a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa na początku miesiącami. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy z kolei sporą liczbę prostych motywów popartą często typowym graniem akordowym, co dobre będzie na sam początek w uczeniu się pierwszych utworów.
18/02/05, 14:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.