Co to jest numizmatyka oraz jak dużo mogłyby okazać się warte stare banknoty?

Numizmatyka to nic innego niż kolekcjonowanie starych środków pieniężnych, zatem zarówno monet i banknotów. W jej ramy zalicza się również inne tak zwane znaki pieniężne. Ważny jest stan, w jakim jest dany egzemplarz oraz między innymi jego popularność wśród numizmatyków.


Warto zatem dodać, że im dany eksponat jest rzadszy, tym jego cena jest wyższa.


Przykładowo jest moneta o nominale zaledwie 5 centów z 1913 r., która była wylicytowana za sumę prawie 4 milionów dolarów. Należałoby tu dopowiedzieć, że jeżeli interesuje Cię skup starych monet Wrocław to miejsce, w którym mogłabyś zrobić takową transakcję. Trudno jednak liczyć na osiągnięcie tego typu sum za poczciwe polskie pięciogroszówki. Nie chodzi nawet o ich znaczną popularność, a o fakt, że owa pięcio centówka była wybita bez porozumienia mennicy Stanów Zjednoczonych.


mySpace
Napisał: Arcadiuš
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Gry komputerowe to nie samo zło

rap
Twoje dziecko uwielbia gry komputerowe? To świetnie. Granie nie jedynie nie ogłupia, lecz znakomicie kształtuje mózg.


Komputerowe gry to nie samo zło. Wręcz przeciwnie, mają pozytywny wpływ na bystrość oraz zdolności dzieciaków, co udowadnia coraz większa ilość testów.


skup starych monet wrocław
Napisał: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows


Warto również dopowiedzieć, że dowolna osoba, która pragnie zacząć testować swoje umiejętności w takiej dziedzinie, musi posiadać olbrzymią wiedzę, ponieważ czego jak czego, ale monet czy banknotów poprzez tysiące lat na całym świecie wydrukowano bardzo dużo. Z innej jednak strony tych cenniejszych egzemplarzy nie ma przecież zbyt dużo. A jeżeli nie interesuje Cię kolekcjonowanie starych banknotów i monet, a masz gdzieś na strychu jakieś wiekowe pieniądze oraz nie wiesz gdzie jest skup starych monet Wrocław to miejsce, w którym go odnajdziesz.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.