Co to jest numizmatyka oraz jak dużo mogłyby okazać się warte stare banknoty?

Numizmatyka to nic innego niż kolekcjonowanie starych środków pieniężnych, zatem zarówno monet i banknotów. W jej ramy zalicza się również inne tak zwane znaki pieniężne. Ważny jest stan, w jakim jest dany egzemplarz oraz między innymi jego popularność wśród numizmatyków.


Warto zatem dodać, że im dany eksponat jest rzadszy, tym jego cena jest wyższa.


Przykładowo jest moneta o nominale zaledwie 5 centów z 1913 r., która była wylicytowana za sumę prawie 4 milionów dolarów. Należałoby tu dopowiedzieć, że jeżeli interesuje Cię skup starych monet Wrocław to miejsce, w którym mogłabyś zrobić takową transakcję. Trudno jednak liczyć na osiągnięcie tego typu sum za poczciwe polskie pięciogroszówki. Nie chodzi nawet o ich znaczną popularność, a o fakt, że owa pięcio centówka była wybita bez porozumienia mennicy Stanów Zjednoczonych.


mySpace
Napisał: Arcadiuš
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Pomysł na męskie spotkanie? Należy postarać się o fajne atrakcje, żeby nie było nudnawo

wieczór kawalerski gdynia
Napisał: clang boom steam
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wieczór kawalerski można zaplanować na mnóstwo ciekawych sposobów, należy jedynie przekonać się, co zajmującego proponuje miasto, w którym się przebywa. Takie wieczory spędzane w dyskotekach odchodzą już do lamusa, ponieważ obecnie są bardziej fascynujące rozrywki.


skup starych monet wrocław
Napisał: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows


Warto również dopowiedzieć, że dowolna osoba, która pragnie zacząć testować swoje umiejętności w takiej dziedzinie, musi posiadać olbrzymią wiedzę, ponieważ czego jak czego, ale monet czy banknotów poprzez tysiące lat na całym świecie wydrukowano bardzo dużo. Z innej jednak strony tych cenniejszych egzemplarzy nie ma przecież zbyt dużo. A jeżeli nie interesuje Cię kolekcjonowanie starych banknotów i monet, a masz gdzieś na strychu jakieś wiekowe pieniądze oraz nie wiesz gdzie jest skup starych monet Wrocław to miejsce, w którym go odnajdziesz.


Poczytaj jednak nieco o sprzedawanej monecie, być może to warty miliony zabytek? I w tym czasie staniesz się bardzo bogatym człowiekiem? Należałoby się nad tym naprawdę namyśleć, bo może się to okazać bardzo interesujące.
17/12/05, 16:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.