Gry komputerowe to nie samo zło

Twoje dziecko lubi komputerowe gry? To świetnie. Granie nie tylko nie oszałamia, ale doskonale kształtuje mózg.


Komputerowe gry to nie wyłącznie zło. Wprost przeciwnie, mają pozytywny wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz większa ilość badań.


rap


Gry nie tylko kształtują spostrzegawczość, nauczają myślenia strategicznego i przestrzennego, ale także oddziałują na rozwój mózgu, powodując, że mały gracz umie przeprowadzać parę zadań naraz. Dotychczas rodzice byli najczęściej trwożeni. Kupcie maluchowi PlayStation, a za moment będziecie mieć popędliwego neurotyka, dajcie mu dostęp do kompa z grami, wyrośnie wam szaleniec. Nic dziwnego, że z lękiem spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieciaki zaczynają grać w Wiejskie Życie lub w pierwsze strzelanki.


regały w sklepie
Napisał: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


randki
Napisał: Tomasz Ośmiałowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Co to jest numizmatyka oraz jak dużo mogłyby okazać się warte stare banknoty?

mySpace
Napisał: Arcadiuš
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Numizmatyka to nic innego niż kolekcjonowanie starych pieniędzy, czyli zarówno monet i banknotów. W jej ramy wliczane są również inne tak zwane znaki pieniężne. Ważny jest stan, w jakim jest dany egzemplarz oraz m.in. jego popularność wśród numizmatyków.


Należałoby zatem dopowiedzieć, że im dany egzemplarz jest rzadszy, tym jego cena jest wyższa.


Szczęściem dziś okazuje się, że to nie do końca prawdziwość. Gry przeglądarkowe mają pożądany wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz sporzej badań. Jednym z najprędzej obserwowanych skutków grania jest usprawnienie wyobraźni przestrzennej jak też synchronizacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu. U graczy świetnie rozwija się także wyobraźnia jak też zdolność do niebanalnego myślenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.