Gry komputerowe to nie samo zło

Twoje dziecko lubi komputerowe gry? To świetnie. Granie nie tylko nie oszałamia, ale doskonale kształtuje mózg.


Komputerowe gry to nie wyłącznie zło. Wprost przeciwnie, mają pozytywny wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz większa ilość badań.


rap


Gry nie tylko kształtują spostrzegawczość, nauczają myślenia strategicznego i przestrzennego, ale także oddziałują na rozwój mózgu, powodując, że mały gracz umie przeprowadzać parę zadań naraz. Dotychczas rodzice byli najczęściej trwożeni. Kupcie maluchowi PlayStation, a za moment będziecie mieć popędliwego neurotyka, dajcie mu dostęp do kompa z grami, wyrośnie wam szaleniec. Nic dziwnego, że z lękiem spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieciaki zaczynają grać w Wiejskie Życie lub w pierwsze strzelanki.

Ten interesujący wpis spodobał Ci się To fantastycznie, gdyż na następnej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie więcej takiego rodzaju informacji.

/J]

regały w sklepie
Napisał: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


randki
Napisał: Tomasz Ośmiałowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Szczęściem dziś okazuje się, że to nie do końca prawdziwość. Gry przeglądarkowe mają pożądany wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz sporzej badań. Jednym z najprędzej obserwowanych skutków grania jest usprawnienie wyobraźni przestrzennej jak też synchronizacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu. U graczy świetnie rozwija się także wyobraźnia jak też zdolność do niebanalnego myślenia.


Kolejne teksty

O jakich formalnościach weselnych trzeba pomyśleć bardzo wcześnie?

plaża
Napisał: blastpaintrestore
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Osoby, jakie miały okazję organizować swój dzień zaślubin wiedzą, jak dużo wymaga to pracy. Gdy młoda para wybiera wielką imprezę z dużą ilością ludzi i różnymi charakterystycznymi dla wesel atrakcjami, to powinna zadbać o całą masę spraw.


wygląda zatem na to, że w toku grania nasz mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak do chwili obecnej zwykliśmy sądzić, lecz przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla niego coś niczym turbodoładowanie, powodujące, iż mózg wchodzi na wysokie obroty. Poniektórzy badacze są nawet przekonani, iż ciągły kontakt z nowiuteńkimi technologiami gwałtownie zwiększa możliwości przetwarzania informacji przez mózg.
20/10/22, 14:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.