W naszym kraju niełatwo jest dostać pozwolenie na pistolet albo karabin

Ten, kto lubi amerykańskie kino, zdaje sobie sprawę z tego, że prawie każdy posiada w USA pistolet. Takie jest u nich prawo. W naszym kraju jest jednakże zupełnie inaczej.


Niejeden broni swego prawa - Amerykanie twierdzą, że trzymanie w domu broni jest równoznaczne z prawem do wolności i obrony życia swojego i swych bliskich.


Szwecja
Napisał: www.4taroty.pl


Kolejne teksty

Jeśli myślisz, że łowiectwo to dzisiaj zapomniane hobby, jesteś w wielkim błędzie

w lesie
Napisał: Guilhem Vellut
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rozrywka dla niezmiernie wielu z nas to wart uwagi aspekt życia codziennego. Dzięki niej jesteśmy w stanie adekwatnie funkcjonować w warunkach normalności, które w szeregu przypadków potrafią być niezmiernie trudne. Nasze pasje w wielu przypadkach często zależą również jedynie od naszych zainteresowań.


Twierdzą, że prawo to daje im konstytucja. W Polsce większość ludzi opowiada się raczej za zmniejszaniem obecności broni w użyciu. Większość Polaków jest zatem za zaostrzeniem przepisów, według których dostaje się pozwolenia na broń. Powtarzają również, że pytania psychologiczne muszą być surowsze w takich profesjach, gdzie osoby posiadają styczność z bronią - zatem głównie policja oraz wojsko. Broń wydaje się być więc stosunkowo ciężko dostępna, choć niestety krąży też w drugim obiegu. I tam niestety można nabyć wszystko. Zazwyczaj od mafii, co świadczy o tym, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeśli mówimy o zlikwidowaniu różnych grup przestępczych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Zakup jej jeszcze o niczym nie świadczy. Jeżeli ktoś czuje fascynację nią, ale nie ma ochoty przechodzić długich procedur dotyczących pozwolenia na jej zakup, to pewnie z przyjemnością wybierze się na strzelnicę.


Tam przeszkoleni pracownicy objaśnią nam szczegółowo, jak działają różne typy broni i z każdego modelu będziemy mogli sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mogli oddać serii z karabinu maszynowego, gdyż zabrania tego nasze prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z niego pojedynczymi strzałami.
18/02/21, 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.