Jak umilić sobie pobyt w kuchni. Istnieją różne metody, a poszczególne przybory naprawdę zaskakują swoją przydatnością

Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz mamy szansę sobie wszystkie te kuchenne czynności ułatwić stosując funkcjonalne akcesoria. Z pewnością można wymienić tu wiele propozycji, ale na uwagę zasługuje zwłaszcza konkretna. Jest tak ważna, bo jest potrzebna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. O czym mowa?
silikonowe foremki do pieczenia
Napisał: Didriks
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stolnica silikonowa, zwana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna jakość w kuchennych pracach. Z pewnością spodoba się osobom, które z reguły do tego typu pracy wykorzystywały kuchenny blat lub standardową, wykonaną z drewna stolnicę. Sylikonowa mata ma bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim nie ślizga się i nie zwija. Idealnie zaprojektowany gładki spód doskonale przylega do blatu (pomoc w kuchni).

Co więcej, powierzchnia jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie przywiera. Znaczy to, iż nie musimy co jakiś czas pomagać sobie mąką. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości. Wystarczy użyć do tego mokrej ściereczki i osuszać papierowym ręcznikiem. Jeżeli mamy ochotę możemy ją myć również w zmywarce.

Kolejne teksty

Jak wyprawić należyty event?

ochrona
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czego trzeba dopilnować, żeby event stał się sukcesem? Na ilu płaszczyznach musimy działać. Organizacja wszelkiej maści eventów jest to proces bardzo wymagający jak też wieloaspektowy, natomiast poszukiwania pewnych ustandaryzowanych zasad nie upraszcza fakt, że każde zdarzenie, każda impreza, mają własny niepowtarzalny charakter jak też przebieg.


Na wszystkich bokach zobaczymy praktyczne miarki. Są bardzo praktyczne, ponieważ ułatwiają wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone rozmiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmuje dużo miejsca, więc po skończonej pracy mamy okazję ja zwyczajnie zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je schować. Co ciekawe, maty silikonowej możemy stosować również w piekarniku. Najwyższa temperatura, którą może ona wytrzymać, to 230 stopni Celsjusza. Jest to na pewno ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta wykorzystywania stolnicy wykonanej z silikonu.


Czas wypieków z Empikiem
Napisał: Empik
Na podstawie danych z: Empik
Oczywiście, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), jednak jeżeli istnieje inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to narządzie bardzo pomocny w kuchennych pracach (zobacz także - więcej produktów z tej kategorii). Sprawdza się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to dzięki swojej elastyczności niezwykle prosto ją przechowywać.
19/06/11, 22:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.