Bajki dla dzieci i produkcje Disneya, czyli jakie bajki powinniśmy włączać dzieciom, aby wyniosły z nich jedynie wartościowe treści

Każde dziecko ma swoją ulubiona bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie bajek przez dzieci może przynieść mnóstwo korzyści, ale gdy będą one nieodpowiednie, nasza pociecha może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia
Napisał: Michael Lombardi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, mogliśmy być spokojni, zostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki a także programy dla dzieci emitowane w telewizji przekazywały wartościowe treści. Popularne filmy animowane, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii jak również bardzo pobudzały wyobraźnie. Z biegiem lat bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, dużo pojawia się bajek, w których wiele jest na przykład przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle ważne jest, aby kontrolować to, co oglądają dzieci oraz w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najbardziej popularnymi bajkami, które są znane na całym świecie i mają ogromny wpływ na proces wychowania naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie widział wzruszającej historii Kopciuszka albo Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są doskonałym przykładem na to, iż można w ciekawy jak również pouczający sposób przedstawić losy bajkowych bohaterów. Nie odnajdziemy w nich mnóstwa przemocy a także możemy oglądać je wiele razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak przykładowo uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dzieciach niezwykłe emocje oraz uczą tego co jest dobrem, a co złem. Jest to niezwykle istotne w wychowaniu dziecka, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko filmy animowane. Możemy być też pewni, iż po obejrzeniu bajek Disneya nasze dziecko nie będzie miało w nocy koszmarów.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (http://1000klockow.pl/galeria/) tego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Wiele zbyt dynamicznych tudzież przepełnionych przemocą animacji sprawia, iż dzieci mają problemy ze snem. W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne a także doskonale nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, lubią je także starsi widzowie.


Kolejne teksty

Planowanie wakacji – czemu wynajem najlepszego noclegu jest dzisiaj tak istotny?

noclegi
Napisał: TravelingOtter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W Polsce obecnych jest dużo interesujących miejsc, chociaż jej walory turystyczne nie zawsze są doceniane. Tymczasem, wystarczy odpowiednio zaplanować wakacje, a można przeżyć najlepszy w życiu wyjazd, jako że w Polsce jest sporo fascynujących miejsc. Ogromne znaczenie podczas organizowania wyjazdów mają komfortowe noclegi. Jak w takim razie je wybierać? Jakie kwestie powinny być wzięte pod uwagę?

dziecko
Napisał: Jessi R & Math R
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, gdy często zostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, powinniśmy zwracać uwagę na jakość kreskówek lub bajek wyświetlanych w telewizji. Programy a także bajki dla dzieci mogą dużo ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść - ceneo.pl/lp/10_ponadczasowych_hisotrii_Disneya.
19/12/22, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.