Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny

Są ludzie którzy nie wyobrażają sobie życia bez pasji. Przedstawia się ona jak swego rodzaju obietnica oferująca coś więcej niż szara rzeczywistość, która przeważnie nie jest zbyt ciekawa. Silne zainteresowanie jakąś dziedziną wypełnia bowiem nasze codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością, nagradza nas rezultatami, kreśli przed nami nowe wyzwania. Pasję warto mieć.
muzyka
Napisał: Sony
Na podstawie danych z: Sony
Na początek jednak warto wyciszyć zapał, aby zwrócić uwagę, iż każda pasja to większy czy mniejszy koszt. Jeśli jakiś człowiek pasjonuje się książkami to oczywiście, zależnie od szybkości pochłaniania kolejnych książek, musi przeznaczyć pewną część wypłaty na ich zakup. Podobnie, jeśli ktoś inny zbiera płyty winylowe musi, od czasu do czasu zaupić jakiegoś „białego kruka”, który kosztuje dość sporo. A co mają powiedzieć audiofile, którzy kupują na przykład solidne klamry mocujące, które często kosztują bardzo dużo. Audiofile mają bowiem to do siebie, iż dźwięk to ich fetysz, w związku z tym muzyka musi brzmieć perfekcyjnie, zresztą ich studio składa się z szeregu niesamowicie drogich sprzętów, na przykład, taki sprzęt jak niezbędny generator musi spełniać wszelkie najwyższe wymagania.


Kolejne teksty

Własne zainteresowania i hobby - z jakiego powodu są tak ważne w życiu każdego człowieka

hodowla zwierząt
Napisał: Miroslav Vajdic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy człowiek, jaki chce się w swoim życiu w pewien sposób rozwinąć, nie chce żyć jedynie obowiązkami oraz pracą, powinien posiadać jakieś zainteresowania. Oczywiście są osoby, dla których liczyć się będzie tylko i wyłącznie praca, ewentualnie jako odpoczynek położenie się przed ekranem i oglądanie wszystkiego jak leci.


Istnieje także dużo pasjonatów fotografów, ale mowa tutaj o tych kilku procentach, nie tych, co latają ze smartfonem czy niewielkim aparacikiem i ”cykają” wszędzie i każdemu zdjęcia. Sednem są tutaj fotografowie, którzy już są lub [wyjazdy zimowe] pragną być w pełni profesjonalistami. Tego typu fachowiec
muzyka
powinien posiadać swoje (albo wypożyczone) studio a do tego najwyższej jakości sprzęt studyjny typu gridy czy ekrany, a także mniej kosztowny (ale niezbędny) sprzęt studyjny typu klamry.

Kosztowna pasja to również samochody. Jeśli na przykład nabyłeś zabytkowe auto, dajmy na to z lat siedemdziesiątych, do którego już nie robi się części to możesz być pewny, że zakup istotnych komponentów będzie kosztowne. Jeśli natomiast chodzi o pasje, to nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak wydatki, gdyż często jest tak, żenaprawienie takiego zabytkowego samochodu jest jednym z ważniejszych celów życia. To jest właśnie najlepsze w pasji, przeznacza się ciężko zarobione pieniądze na swoje życiowe dzieło. Z tego powodu chyba potrzebujemy pasji, aby poczuć, iż w życiu chodzi o coś więcej niż stałe zarabianie pieniędzy i bezmyślne ich wydawanie.
20/01/29, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.