Czy wiesz jakie są opony i jakie warto kupić? Wybór właściwej opony nie jest wcale taki łatwy

Wybór opon wydaje się dość łatwy. Są więc opony zimowe i letnie, są też opony całoroczne. Niby niezbyt wielki podział, nie za bardzo zawiły, a jednak jak przychodzi do zakupu to pojawia się kłopot.

Wbrew wszystkiemu opona nie jest tylko odrobiną kauczuku, szczególnie dzisiaj nie możemy tak pomyśleć. Obecnie producenci prowadzą fachowe badania, stwarzają coraz nowe technologie, wykorzystują różnorodne mieszkanki gumy oraz wzmocnienia. To sprawia, że mogą powstawać bardzo dobre opony, takie jak opony Pirelli czy Kormoran opony. To wszystko sprawia, że my, jako użytkownicy mamy coraz bardziej znaczne zagwarantowanie bezpieczeństwa przy zwiększonym komforcie jazdy. Standardowy, znany każdemu z nas podział odnosi się do wykorzystywania ich do pór roku. Mamy więc opony zimowe oraz letnie.

Kolejne teksty

Noclegi w Giżycku- idealny sposób na udany wypoczynek, jak i wakacje marzeń zapadające w pamięć na długi czas.

mazury
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Planując wczasy szczególnie starannie należy zatroszczyć się o nocleg, ponieważ jest to kluczowy element wyjazdu i jakiekolwiek zaniedbanie tej sprawy mogłoby znacznie utrudnić relaks. Nie bez powodu bardzo dużym zainteresowaniem u wczasowiczów cieszą się aktualnie Mazury, gdzie można pozwolić sobie nie tylko na odpoczynek, ale także na bezpośrednie obcowanie z naturą, co uspokaja oraz pozwala ‘oderwać się’ od szarości dnia codziennego. Doskonałym miejscem jeśli chodzi o nocleg na Mazurach jest Giżycko, które charakteryzuje się unikalnymi walorami, zarówno odnośnie krajobrazu, jak i komfortowych pokoi.


koła z oponami
Napisał: EveryCarListed P
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Różnią się od siebie składem mieszanki gumy, tak więc zimowe są bardziej miękkie, a również mniej podatne na niskie temperatury. Opony letnie natomiast są twarde, bardziej trwałe w wyższych temperaturach. Niezwykle ważnym czynnikiem jest użyty bieżnik. (http://www.hurtopony.pl/ciezarowe.html) W oponach zimowych jest zaprojektowany tak, by jak najlepiej odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. Zapewni także realnie najbardziej odpowiednią przyczepność na dość śliskich nawierzchniach. Obok standardowych bloków, protektor posiada mniejsze nacięcia bieżnika. Pozwalają one utrzymać auto na drodze, nawet w czasie śnieżycy. Jest również inny, dodatkowy rodzaj opon zimowych. Są to tak zwane opony błotno-śniegowe. Charakteryzują się bardziej lepszymi blokami bieżnika, a jednocześnie szerszymi rowkami pomiędzy blokami oraz gęstą siecią dodatkowych lamelek. Jest także inny podział, jest on zależny od budowy wewnętrznej. Wyróżniamy w tym sensie opony diagonalne oraz radialne. Diagonalne wzmocnione są warstwami ułożonych pod różnym kątem tkanin. http://www.hurtopony.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.