O jakich kwestiach należy pamiętać, gdy projektujemy ubrania dla wojska? Jakie czynniki mogą na to wpływać?

Mimo coraz większego nasycenia różnego rodzaju nowymi środkami wykrywania, kamuflaż chroniący sprzęt i żołnierzy przed wzrokiem przeciwnika nadal jest niesamowicie popularny. Świadczą o tym z pewnością stale rozpisywane konkursy na nowe wzory do maskowania i wysokobudżetowe projekty badawcze, które są przeprowadzane jednocześnie przez armie, jak i przedsiębiorstwa prywatne. Wybór odzieży kamuflażowej to z pewnością przedmiot wielu dyskusji na forach graczy ASG, jak również miłośników outdooru. Zaś wśród toczonych sporów argumenty całkiem merytoryczne przeplatają się z indywidualnymi gustami oraz modą.
militaria
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
W jaki sposób więc kupić najlepszy sprzęt w czasach, gdy militaria są bardzo popularne - http://cqb.pl/? W działaniu ludzkiego wzroku, można wyróżnić dwa procesy, są to widzenie przestrzenne jak również widzenie centralne. To pierwsze jest jakby systemem nawigacyjny, który dostaliśmy w darze od natury.

Jego podstawową rolę jest danie nam informacji, w jakim miejscu można coś znaleźć. Informacje te biorą się najczęściej spoza obszaru przestrzeni, na którym skupiamy nasz wzrok oraz myśli. Widzenie takie daje możliwość na przykład dosyć bezpiecznie chodzić po chodniku, mimo że jesteśmy zajęci inną czynnością, przykładowo pisaniem mejla. Widzenie centralne to cały szereg identyfikacji, która polega na umiejscowieniu przedmiotów, na jakie zwracamy uwagę, w przestrzeni naszej pamięci, albo wyrażając się ogólniej - intelektu.


Kolejne teksty

Świetna muzyka na ślub – Wrocław

Panna młoda, pin up girl
Napisał: Izabela Sekuła JakMotyle.pl
Na podstawie danych z: abcslubu.pl
Na pewno sporo osób jest świadomych, że muzyka towarzyszy nam właściwie od początku istnienia. Nieraz spełniała bardzo ważne funkcje w chwilach uroczystych dla człowieka – jest to wyraźne w dziełach muzyki poważnej, piosenkach ludowych i psalmach religijnych. Muzyka jest poznawana w większości społeczeństw już w dzieciństwie. Dlatego na pewno nie może jej brakować na tak istotnych okazjach, jak wesele.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.