Serial a duże produkcje filmowe

Istnieje kilka filmów, które oglądamy z nieskrywanym zadowoleniem, coraz częściej są to seriale, których duża ilość pojawia się na ekranach. Część z tej krótkiej, odcinkowej formy to naprawdę wartościowa treść.
Najczęściej zaś te dobre długometrażowe produkcje i seriale biorą jak najwięcej z zabiegów charakterystycznych dla konkretnego gatunku filmowego, to znaczy, że coś co jest dobre w kryminale i działa sprawdzi się także w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy jaką jest potocznie zwany „wyciskacz łez” sprawdzi się świetnie w krótszej formie.

Kolejne teksty

Ciekawe filmy na DVD

Napisał: Lark Polska sp. z o.o.
Film to naprawdę spory temat, w wielkiej mierze wcale nie tak jak najlepiej znany jak dużej liczby osobom się może nieraz wydawać. Kinowe hity ogląda niemal każdy, jednakże mało kto zastanawia się nad kinowymi nawiązaniami a, także pojmuje powiązania pomiędzy jedną, a drugą kinową produkcją.


Dzieci oglądające telewizję
Napisał: Ryan Dickey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na tej zasadzie możemy wyróżnić kilka gatunków filmowych, które dobrze sprawdzają się wszędzie. Na pewno dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Wytarczy wymiec takie słowa klucz jak, intryga, nierozwiązane zagadki, bohater rozwiązujący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, iż świetnie budują napięcie, co udaje się idealnie przenieść do krótszej formie. Na przykład, bohater wpada na trop jakiejś zagadki, jest bliski poznania sprawy i w tym momencie klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Ale w następnym odcinku nic się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest znacznie bardziej zagmatwana niż myśleliśmy. I tak w kółko.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to sprawdź informacje (http://www.stajniaiskra.pl/art/1234/ubior.html), które również są na ten temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Mimo, że o tym wiemy za każdym razem,
Reżyser podczas pracy
Napisał: Hayden Irwin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
świetnie się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, lecz pojedyncze części, w którychumieszczone są te elementy. Każdy człowiek jest w mniejszym lub większym stopniu wrażliwy na ckliwe, miłosne tragedie, mimo tego, iż wielu (szczególnie facetów) się do tego nie przyznaje, a przecież każdy z widzów ma tego typu doświadczenia, a jak nie, to zakodowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które z wielką precyzją trafiają, jak w we wrażliwe punkty, scenarzyści seriali. Więcej wiadomości o kryminałach i melodramatach znajdziesz tutaj: dobry serial kryminalny.

Serial obyczajowy – to nie powinno zadziwiać. Właściwie każdy serial i większość znanych i poważanych filmów, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial bez muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w czystej postaci, lecz na pewnoposiada konieczne elementy dobrej rozrywki. Więcej wiadomości o serialach obyczajowych i musicalach odnajdziesz tutaj: ciekawy serial obyczajowy.

Te propozycje gatunkowe na pewno nie wyczerpują tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze wiele interesujących kategorii, na przykład, komedie czy thrillery.
20/06/12, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.