Jaka rozrywka będzie najlepsza dla naszej pociechy? Czytaj na ten temat więcej

Każde dziecko potrzebuje rozrywki. Niestety aktualnie, w dobie wszechobecnych łączy internetowych i sprzętów elektronicznych, bardzo często bywają to gry komputerowe. Jest to uwielbiona przez młodzież starszą i młodszą forma spędzania czasu, z którą ciężko walczyć. Rodziciele kombinują w jaki sposób odciągnąć pociechę od laptopa i namówić do alternatywnych form relaksu.
Mamy masę rozwijających typów wypoczynku, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Jedną z nich są spektakle dla dzieci. Wówczas dziecko, zamiast gapienia się w ekran komputera bądź tablet ma styczność z człowiekiem. Dziecko, poprzez uczestnictwo w spektaklu ma także kontakt z twórczością artystyczną, co jest szczególnie istotne w rozwoju uczuciowym i społecznym. Mimo, iż dziecko jest wyłącznie biernym odbiorcą, przeżycia, których dostarcza przedstawienie oddziałują na jego inwencję twórczą, rozwijają intelekt oraz pobudzają umysł do pracy. Naturalnie spektakl musi być dopasowany do zdolności poznawczych młodocianego odbiorcy. Istnieje wiele teatrów, które posiadają w swoim programie spektakle dla dzieci.
spektakl
Napisał: DlaMaluchów.Poznań
Na podstawie danych z: DlaMaluchów.Poznań


Kolejne teksty

Gry komputerowe to nie samo zło

rap
Toja latorośl kocha gry komputerowe? To wspaniale. Granie nie jedynie nie oszałamia, ale doskonale rozwija mózg.


Komputerowe gry to nie samo zło. Wręcz przeciwnie, mają pożądany wpływ na inteligencję a także zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz sporzej testów.


Częstokroć są to widowiska interaktywne, gdzie artyści zapraszają dziecko - kocyk z imieniem i data urodzenia w świat magii na deskach teatru, gdzie wyobraźnia nie zna granic np. spektakle dla małych dziei. To niesamowicie ważne, by w teraźniejszym elektronicznym świecie, sugerować młodzieży takie formyrozrywki, gdzie trzeba wytężyć wyobraźnię, która właśnie poprzez jej używanie dobrze się kształtuje. Niestety wiele młodzieży woli gry (automaty dla dzieci na monety) komputerowe i elektroniczne zabawki aniżeli teatr, być może właśnie dlatego, że nie zobowiązują ich do wielkiego wysiłku umysłowego. Warto zachęcać dziecko do uczestnictwa w zajęciach teatralnych, które posiadają bezcenną wartość wychowawczą. Sztuka kształtuje dziecięcą osobowość, aktywizuje ciekawość, rozwija narząd mowy oraz ubogaca słownictwo. Uczestnicząc w spektaklu teatralnym, dziecko jest jego współtwórcą. Tym sposobem uczy się pracy w grupie, współodczuwania, odpowiedzialności. To tylko niektóre walory zajęć teatralnych.


Bez dwóch zdań, zadaniem rodziców jest zapewnienie dziecku kontaktu z szeroko pojętą sztuką np. w tym miejscu . Zaznajamianie z teatrem, muzyką i sztuką. To pierwszy krok w wychowaniu wrażliwego i mądrego człowieka.
20/01/27, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.