Dawniej graffiti uważano za wandalizm - teraz tworzy się je nierzadko na zamówienie

Z tradycji graffiti powstały murale. Oba typy tworzenia jednakże są różne. Murale są najczęściej stosunkowo dużych rozmiarów oraz tworzone na zlecenie, więc przy zezwoleniu właściciela domu.


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Napisał: Garry Knight
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Gry planszowe - doskonały sposób na zabawny wieczór z najbliższymi

praca
Napisał: Mermaid Properties Sp. z o.o.
W czasie mamy możliwość zaobserwować swoisty renesans jeśli chodzi o popularność planszówek. Do łaski powróciły te tradycyjne, znane nam chociażby z dzieciństwa lecz również te całkowicie nowe.


Dodatkowo przedstawiają często obraz, który dla większości odbiorców będzie jasny. Graffiti zatem zwykle jest mniejsze, przedstawia znaki oraz symbole dla wtajemniczonych i najczęściej wciąż jest zabronione.


Malowanie murali w obecnych latach jest szalenie modne (murale artystyczne w miastach). Niejeden artysta przyznaje się do swe murale i szczyci się nimi. Pragnie swoim muralem (ideamo.pl/) dać jakiś ważny przekaż. Murale stosunkowo często ustosunkowują się do problemów cywilizacyjnych obecnego wieku - toteż krytykują politykę lub zbytni materializm. Bywają jednak murale zabawne, które mają za zadanie wywołać śmiech na twarzy albo zdziwienie. Dziś murale stosuje się regularnie jako artystyczną promocję.


W obecnym świecie murale są na tyle modne, że w dużych miastach organizowane są regularnie przejażdżki śladami popularnych murali. Malowanie oraz odnawianie mebli - warsztaty (https://www.lonsihouse.pl/warsztaty) artystyczne ma wzięcie, dlatego niejednokrotnie ich autorzy to w niektórych sferach znane oraz szanowane osobowości . Nie uważa ich się za wandali, a za artystów, co pozwala mi malować spokojnie i z rozmachem. Niejednokrotnie murale są ogromne - są widoczne przykładowo na murze bocznej kamienicy i zajmują kilka pięter.


Murale są symbolem naszych czasów. Są znane, a ludzie je tolerują. Wobec tego możemy w najbliższej przyszłości wypatrywać więcej prac tego typu na budynkach naszych miast.
18/09/14, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.