Dawniej graffiti uważano za wandalizm - teraz tworzy się je nierzadko na zamówienie

Z tradycji graffiti powstały murale. Oba typy tworzenia jednakże są różne. Murale są najczęściej stosunkowo dużych rozmiarów oraz tworzone na zlecenie, więc przy zezwoleniu właściciela domu.


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Napisał: Garry Knight
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Dodatkowo przedstawiają często obraz, który dla większości odbiorców będzie jasny. Graffiti zatem zwykle jest mniejsze, przedstawia znaki oraz symbole dla wtajemniczonych i najczęściej wciąż jest zabronione.


Malowanie murali w obecnych latach jest szalenie modne (murale artystyczne w miastach). Niejeden artysta przyznaje się do swe murale i szczyci się nimi.

Kliknij ten link, aby sprawdzić, co inny serwis udostępnił (https://protlumaczenia.pl/obslugiwane-miasta/tlumacz-przysiegly-torun/) na taki wątek. To na pewno także Cię zaciekawi.

Pragnie swoim muralem (ideamo.pl/) dać jakiś ważny przekaż. Murale stosunkowo często ustosunkowują się do problemów cywilizacyjnych obecnego wieku - toteż krytykują politykę lub zbytni materializm. Bywają jednak murale zabawne, które mają za zadanie wywołać śmiech na twarzy albo zdziwienie. Dziś murale stosuje się regularnie jako artystyczną promocję.


Kolejne teksty

Gry planszowe - doskonały sposób na zabawny wieczór z najbliższymi

praca
Napisał: Mermaid Properties Sp. z o.o.
W ostatnich latach możemy zaobserwować swoisty renesans jeżeli chodzi o popularność planszówek. Do łaski powróciły te tradycyjne, znane nam choćby z czasów wczesnej młodości ale także te kompletnie nowe.


W obecnym świecie murale są na tyle modne, że w dużych miastach organizowane są regularnie przejażdżki śladami popularnych murali. Malowanie artystyczne ma wzięcie, dlatego niejednokrotnie ich autorzy to w niektórych sferach znane oraz szanowane osobowości . Nie uważa ich się za wandali, a za artystów, co pozwala mi malować spokojnie i z rozmachem. Niejednokrotnie murale są ogromne - są widoczne przykładowo na murze bocznej kamienicy i zajmują kilka pięter.


Murale są symbolem naszych czasów. Są znane, a ludzie je tolerują. Wobec tego możemy w najbliższej przyszłości wypatrywać więcej prac tego typu na budynkach naszych miast.
20/01/16, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.