Rodzaje instrumentów

Muzyka ogrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w domu, sklepach czy firmach. Od setek lat utwory muzyczne były wyrazem kultu religijnego lub pełniły funkcję rozrywkową, a wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane utwory muzyczne.

Gra na bongosach
Napisał: Tim Blair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przez wiele lat zmieniały się również muzyczne instrumenty, to znaczy urządzenia zrobione przez człowieka i używane do wydawania dźwięków. Już przed setkami lat ludzie używali najróżniejszych konstrukcji z drewna, za pomocą których tworzyli dźwięki, czy to podczas obrzędów religijnych, czy w czasie zabawy i rozrywki.

Kolejne teksty

Pianino to niezwykły instrument

kobieta słuchająca muzyki
Czy mamy własną ulubioną muzykę?

W większości sytuacji ludzie kochają posłuchać muzyki, bo ich ona uspokaja, dopomaga się zrelaksować, lecz również można się przy niej nieźle bawić. Dlatego właśnie najczęściej chcemy posiadać te nasze ukochane utwory pod ręką, tak żeby je puszczać ciągle, jeśli złapie nas taka chęć.


Kolejnej wieki przyniosły coraz większą różnorodność instrumentów, zaczął się też pojawiać rozdział na różne ich rodziny, to znaczy dęte, perkusyjne i strunowe. We wszystkich tych rodzinach można dodatkowo rozróżnić sporo różnych typów instrumentów, które się odróżniają wielkością i metodą wydawania muzyki. Przed kilkoma dekadami, po wynalezieniu układów elektronicznych zaczął się pojawiać następny rodzaj instrumentów, w nich z kolei do wytwarzania dźwięku włączone zostały różne elektroniczne podzespoły.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię temat. Przejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis eventroom.pl.

W ten sposób zaczęła się rodzić era muzyki elektronicznej.

W dzisiejszych czasach najróżniejsze syntezatory są bardzo popularne zarówno w gronie zawodowych muzyków, jak również pośród amatorów amatorskiego grania. Zaawansowane modele posiadają mnóstwo różnych ustawień oraz funkcji, i potrafią w doskonały sposób odtwarzać kilkadziesiąt przeróżnych instrumentów. Typowe markowe syntezatory wymagają sporej przestrzeni, oprócz tego są dość drogie i wymagają odpowiedniego traktowania. Dobre pianino czy fortepian może kosztować niekiedy kilkanaście tysięcy złotych, ale w tej cenie otrzymuje rewelacyjny instrument muzyczny. Ale naprawdę porządny, najwyższej klasy syntezator to niewielka część kosztów zakupu tradycyjnego instrumentu, a przecież możliwości posiada dużo większe, dlatego też jest chętnie wykorzystywany przez muzyków w wielu muzycznych zespołach. W większości takich zespołów niezwykle ważne są również instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: popularne instrumenty bongosy), jakich głównym zadaniem jest tworzenie rytmu. Wśród nich są również takie, jakie mogą być używane w pojedynkę, zalicza się do nich cajony, na których się siedzi w czasie grania, oraz bongosy, czyli dwa połączone ze sobą bębenki wywodzące się z dalekiej Kuby.
19/06/15, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.