Imprezowe planszówki

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, logiczne czy podróżne opanowują oprócz serc młodzieży także niejednokrotnie serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy planszówkach w domach, kawiarniach, pubach czy centrach kultury. Razem budują państwa, pokonują potwory, zdobywają niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.


Zestaw gier towarzyskich
Napisał: home&you
Na podstawie danych z: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych bez wątpienia są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Oprócz gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w gry karciane będzie świetnym pomysłem na wyjście z przyjaciółmi do kawiarni czy latem do parku. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozkręcenia domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Potrzeba tylko chęci i gry. Nawet w pojedynkę można wybrać coś dla siebie i ciekawie spędzić wolny wieczór.

Napisał: Klaudia Rakowska, PR Executive
Jeśli nie życzymy sobie wydawać pokaźnych pieniędzy na gry, które nie są nam znane zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w kolejnym miejscu. Tańszą alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one odrodzenie i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa długo.
11/12/06, 14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.