Zapobiegnij tragedii i mandatom, tworzenie imprez masowych - podstawowe założenia, o których dobrze pamiętać.

Przy tworzenia imprez masowych wypadałoby pamiętać o jednym głównym zagadnieniu, które nieodzownie powraca co pewien czas. Tworzone wydarzenie staje się wystarczająco sporo po osiągnięciu tysiąca uczestniczących. Dobrze wtedy zgłosić i zabezpieczyć ogół wydarzenia. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy 900 osób, to nie zwalnia nas to od zabezpieczania.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę dobrze pogodzić się z tym, że czeka nas wizyta w kilku lokalach. [
koncert
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na początek swe kroki musimy skierować do burmistrza, który najpierw udzieli nam zezwolenia na organizację wymarzonej imprezy. Bez tego mamy do wyboru tylko ograniczyć liczbę uczestników albo usunąć wydarzenie. O ile jeśli mamy zawczasu wynajęte od miasta lokalizację, z tym zezwoleniem nie może być kłopotów. Analogicznie sprawa się ma w policji i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już posiadamy miejsce trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Pewnie przy podobnej imprezie planujemy ugościć jakąś gwiazdę. Trzeba brać pod uwagę, iż im większa sława owej osoby, tym często większe wymagania. I nie jedynie chodzi o szampana do własnego pokoju, ale głównie o barierki zaporowe ( zobacz dedykowane rozwiązania ). Przykłademmoże być sprzed kilku lat event The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim pojawiły się niespotykane tam dotąd wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Często jednak to nie wystarcza. Największe gwiazdy dobrze lokować w odpowiednio do tego wynajętych halach i klubach. A wszystko to z powodu wymagania, jakim jest ogrodzenie pełne, jakie to zwyczajnie nie da się postawić w wielu najlepszych lokalizacjach. Większość fanatyków jest już raczej do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz swoistym rytuałem. Poza tym musimy można zadbać o firmę z ochroniarzami, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, odpowiednio zbudowaną kadrę.


Kolejne teksty

Czemu warto inwestować w pokaz iluzji na imprezie? Czemu to odpowiedni wybór na każde wydarzenie?

morze
Napisał: Federica Di Fiore
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co określony czas jest konkretne wydarzenie, które najlepiej uczcić jak najlepiej potrafimy. Jak zbliżają się urodziny czy takiego rodzaju podobne zdarzenie, to planujemy je jak najlepiej zaplanować, aby impreza była udana.

W sytuacji, jeśli chcemy również żywność na organizowane wydarzenie, wypadałoby liczyć się z kontrolą sanepidu. A to niestety może skończyć się z dużymi karami.
Jak widać, organizator ma sporo spraw na głowie, a te wymienione to niestety tylko szczyt góry lodowej..
18/06/22, 09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.