Gry planszowe na różne spotkania towarzyskie już nie tylko domeną przeznaczoną dla dzieci

przez | 6 czerwca 2022
Gry towarzyskie używane w przestrzeni domowej w trakcie różnorodnych spotkań z rodziną, czyli potoczne „planszówki” od zawsze stanowiły sprawdzony sposób na ubogacenie wspólnie spędzonego czasu.

koncept gra

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach gry planszowe przeszły wyraźną ewolucję jednakowo pod kątem wykonania oraz stopnia skomplikowania. Dzisiejsze warianty dostępne w sklepach to już nie standardowy „chińczyk”. Posiadłość szaleństwa (pod tym adresem bez problemu uzyskasz pomoc) to skierowana dla wielu osób gra, która ostatnio cieszy się ciągle wzrastającą popularnością. Posiadłość szaleństwa do typowych gier z pewnością się nie zalicza. Wymaga ona na graczach spore zaangażowanie, które skutkuje często wieloma godzinami doskonałej zabawy. Po tego rodzaju gry sięgają głownie dorośli, dla których spotkania z przyjaciółmi przy standardowej kawie (poznaj kawy speciality) najzwyczajniej nie dają potrzebnego relaksu.
Planszówki jak na przykład tajemnicze domostwo (zobacz co znalazłem) zapewniają skuteczną odskocznię od codziennych schematów pozwalając dorosłemu na ponowne stanie się dzieckiem i przeniesienie się do czasów, gdzie wszystko było większe, wyraźniejsze i jaskrawsze. Gry w stylu „tajemnicze domostwo” nie tylko przynoszą wielu momentów spędzonych na unikalnej zabawie – służą one również w rozwijaniu uwagi dorosłego człowieka, która niejednokrotnie podupada w rezultacie codziennego funkcjonowania w zabieganej jak i wypełnionej najróżniejszymi sprawami rzeczywistości.
W zależności od tego jaki preferujemy koncept gra planszowa jest zdolna skutecznie go dostarczyć.

Na rynku półki gną od najróżniejszych opcji, z których dosłownie każdy to wartościowy dodatek na każde spotkanie. Posiadając wieczorny koncept gra (z tego źródła) błyskawicznie się znajdzie.