Zapobiegnij tragedii i mandatom, tworzenie imprez masowych – podstawowe założenia, o których dobrze pamiętać.

przez | 8 lipca 2021
Przy tworzenia imprez masowych wypadałoby pamiętać o jednym głównym zagadnieniu, które nieodzownie powraca co pewien czas. Tworzone wydarzenie staje się wystarczająco sporo po osiągnięciu tysiąca uczestniczących. Dobrze wtedy zgłosić i zabezpieczyć ogół wydarzenia. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy 900 osób, to nie zwalnia nas to od zabezpieczania.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę dobrze pogodzić się z tym, że czeka nas wizyta w kilku lokalach. [

koncert

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek swe kroki musimy skierować do burmistrza, który najpierw udzieli nam zezwolenia na organizację wymarzonej imprezy. Bez tego mamy do wyboru tylko ograniczyć liczbę uczestników albo usunąć wydarzenie. O ile jeśli mamy zawczasu wynajęte od miasta lokalizację, z tym zezwoleniem nie może być kłopotów. Analogicznie sprawa się ma w policji i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już posiadamy miejsce trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Pewnie przy podobnej imprezie planujemy ugościć jakąś gwiazdę. Trzeba brać pod uwagę, iż im większa sława owej osoby, tym często większe wymagania.

Jeżeli szukasz analogicznych wiadomości na analizowany w tym miejscu problem, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem (http://flowshop.org/)!

I nie jedynie chodzi o szampana do własnego pokoju, ale głównie o barierki zaporowe ( zobacz dedykowane rozwiązania ). Przykłademmoże być sprzed kilku lat event The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim pojawiły się niespotykane tam dotąd wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Często jednak to nie wystarcza. Największe gwiazdy dobrze lokować w odpowiednio do tego wynajętych halach i klubach. A wszystko to z powodu wymagania, jakim jest ogrodzenie pełne, jakie to zwyczajnie nie da się postawić w wielu najlepszych lokalizacjach. Większość fanatyków jest już raczej do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz swoistym rytuałem. Poza tym musimy można zadbać o firmę z ochroniarzami, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, odpowiednio zbudowaną kadrę.

W sytuacji, jeśli chcemy również żywność na organizowane wydarzenie, wypadałoby liczyć się z kontrolą sanepidu. A to niestety może skończyć się z dużymi karami.
Jak widać, organizator ma sporo spraw na głowie, a te wymienione to niestety tylko szczyt góry lodowej..