Sklep harcerski – punkt, w którym wyszukamy konieczne artykuły do realizowania naszej pasji

przez | 8 lipca 2021
Podróże na obozy, zawody harcerskie, eskapady górskie – do wszelkich tych rodzajów działalności potrzebujemy dobrego sprzętu. Nie jest swobodnie otrzymać coś godziwego w normalnym markecie sportowym, ponieważ nie ma wiele firm zajmujących się dystrybucją harcerskiego ekwipunku. W których miejscach zatem szukać?

obóz hacerski

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu sportowego odnajdziemy nieco par butów trekkingowych, prawdopodobnie matę do spania w namiocie i jeszcze parę pożytecznych w górach rzeczy. Nie ma tam jednak kompletnego wyboru, gdyż jest to jakby nie patrzeć miejsce do wyposażenia w najpotrzebniejsze gadżety tak samo trenera piłki nożnej jak i łyżwiarkę. W sieci odszukamy nie jeden sklep harcerski, w jakim to odnajdziemy wszelkie konieczne do wykonywania naszej pasji artykuły. Każdy harcerz winien posiadać kompletne, porządne i dostosowane umundurowanie. Takie właśnie ciuchy znajdziemy w asortymencie tego punktu. Berety w odmiennych kolorach, kapelusze i rogatki. Bluzy mundurowe, bandamki w różnych barwach, aby dumnie reprezentować załogę, kołnierzyki dla harcerek, sznury funkcyjne, naramienniki, odznaki, spodenki, pasy skórzane albo parciane, getry a niekiedy odpowiednie gumki do włosów – wszystkie te artykuły i wiele pozostałych występujących w sklepie spowodują, że od razu poczujemy się poczciwymi małymi wojakami. Aby chodzić po górach i lasach należy być wyekwipowanym w odpowiednie buty. Nie można o tym zapominać, ponieważ można wyrządzić sobie krzywdę, dla przykładu skręcić nogę. Ominęło by nas wtedy mnóstwo rozkoszy i rozrywki, więc nie warto. Każdy sklep harcerski ma w prywatnym wyborze obuwie dostosowane do nawet profesjonalnych wypraw. Umożliwi nam ono wygodę i kompletną swobodę ruchu. Jadąc na biwak potrzebujemy spakować się do czegoś właściwego, skoro nie raz będziemy prawdopodobnie zmuszeni do wchodzenia z ciężarem pod górę i wędrowania z nim przez pewien czas. Oczywiście silny harcerz nie wyobraża sobie zabrania ze sobą walizki, ponieważ jest to aż niestosowne. Spory plecak (producent bates) o pojemności 70-80 litrów winien starczyć na mniej więcej tygodniowy wypad z drużyną. Winien być dostosowany do wagi i wzrostu posiadacza, ze stelażem lub właściwym usztywnieniem. Co więcej na małe wycieczki powinniśmy posiadać mały plecak (cena za plecak wojskowy) o objętości do 30 litrów, jest to tzw. tornister wojskowy. Pakuje się do niego konieczne w czasie podróży rzeczy, dla przykładu prowiant czy też preparaty higieniczne. Wszelkie te i wiele pozostałych dodatków zapewnia nam sklep harcerski, który jest w całości dopasowany do tego, aby nieraz specjalistę wyposażyć w najlepszy sposób – harcerska składnica.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerki i Harcerze winni pakować się do plecaka sami, tak aby dokładnie wiedzieli co zabierają na obóz, w podobny sposób aby prościej było im się spakować przy powrocie. Jest to wyznacznik niezależności. Jednak rzecz jasna nie dość, że potrzeba mieć co spakować, to na dodatek do czego. Wszystko to zapewnią nam sklepy harcerskie, które odszukamy zarówno w Internecie jak i stacjonarnie. Nie jest jednak ich dużo na rynku, toteż wypatrywania czas rozpocząć!