Gdzie można zjeść smażoną rybę i jakiego rodzaju miejsce warto zwiedzić będąc na Mazurach?

przez | 20 marca 2022
Wybierając się na wakacje warto brać pod uwagę Krainę Polskich Jezior. Są tam niesamowite widoki, a i miłośnicy jachtów odnajdą coś dla siebie.
Mazurskie jeziora są przeważnie rozrywką dla wodniaków oraz żeglarzy.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że w sezonie niektóre kanały są zakorkowane niemalże tak bardzo, jak ulica Marszałkowska w Warszawie. W okresie letnim Mazury oblegane są w dużym stopniu i konkurują z polskim Bałtykiem i górami. W czasie lata spokojne uliczki mazurskich miast zmieniają się w pełne życia bulwary. Po świeżo usmażoną rybę, czeka mnóstwo ludzi. Odpoczynek znajdą tutaj również osoby, które chcą spokoju z daleka od zgiełku miast. Każdy turysta, który woli spokojny odpoczynek i uwielbia kontakt z naturą, na Mazurach poczuje się doskonale. Po wypoczynku należałoby jednak nieco zwiedzić, gdyż Mazury nęcą różnymi ciekawymi miejscami.
zabawa

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zapomnieć o odwiedzeniu Mikołajek. Jest to niezwykle znane mazurskie miasteczko, o czym można by przekonać się w szczycie sezonu. Miasto w tym czasie wypełnia się turystami i rozbrzmiewa gwarem imprez i różnorodnych spotkań. Jest to małe miasto, jednak w sezonie turystycznym przekształca się w ogromne rekreacyjne centrum. Z łatwością wynająć można by komfortowy motel, pójść do restauracji oraz kupić wiele pamiątek w budce z pamiątkami.

Nie czekaj dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi z serwisu (https://allintravel.pl/) odnoszące się do tej kwestii, one też na pewno bardzo Cię zaciekawią.

W wielu sklepikach oferowana jest również biżuteria z bursztynem. W okresie letnim odbywa się w Mikołajkach wiele imprez. Mikołajki są położone nad dwoma jeziorami rynnowymi: Mikołajskim i Tałty.

W blisko położonej wiosce jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Wzdłuż brzegu Mikołajskiego jeziora obok portu jachtowego, można pochodzić malowniczą promenadą, przy której działają budki z lodami oraz smażalnie ryb.