W jaki sposób należy kupować spodnie dla mężczyzny?

przez | 18 lutego 2022
Jeśli planujesz zakup komfortowych spodni, to musisz zwrócić uwagę na kilka spraw. Przez około 300 dni w ciągu roku mężczyźni zakładają je długie, z tego też powodu kwestia odpowiedniego wyboru rozmiaru i kroju do postury czy budowy ciała jest bardzo ważna.
Chociaż wszystko wydaje się być sprawą jasną, to nadal duża część mężczyzn ma spory problem w czasie dokonywania decyzji o zakupie danych spodni.

Inna część płci męskiej, nawet jeżeli uważa, że takiego kłopotu nie posiada, to nie oznacza to, że istotnie tak jest. Jest tak dlatego, że o nim zwyczajnie nie wie. W wyniku jedni panowie nabywają za duże spodnie, zaś co poniektórzy potrafią także nabyć je zbyt małe.

Chcesz zdobyć świeże fakty na konkretny wątek? To obejrzyj witrynę (https://sidroswimwear.pl/kategoria-produktu/kolekcja-21/jesien-zima/), na pewno dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych emocji oraz na długi czas zostanie w Twej głowie.

W pierwszej kolejności trzeba prawidłowo wybrać rozmiar, gdyż jest to wielokrotnie największym kłopotem. Zazwyczaj spotykaną „rozmiarówką” jest ta, oparta na dwóch rozmiarach. Przykładowo mogłoby być to 34/36. Dużo osób nie jest pewnych, jaki właściwie ma rozmiar. Doświadczony ekspedient natychmiast zgadnie mniej więcej rozmiary konkretnego nabywcy, przy czym tego typu ekspedientów nie znajdzie się w marketach sieciowych, w których zazwyczaj kupujemy spodnie. Chcąc rozszyfrować „rozmiarówkę”: pierwszy rozmiar to długość pasa, natomiast drugi – długość nogawki.

spodnie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie jest to rozmiar, wyrażony w centymetrach. 34 centymetry w pasie miałoby prawdopodobnie kilkuletnie dziecko. Każda z marek posiada swoją tabelę rozmiarów, przy czym są one do siebie podobne. W wielu marketach istnieje jednak jakaś ustalona typowa „rozmiarówka”, przeważnie od 28/30 do 38-36. Przez wzgląd na to, że nie wszystkie rozmiary są tak samo popularne, pomija się niektóre z nich i pozostawia dla przykładu jedynie rozmiary parzyste.

Czasami ogranicza się „rozmiarówkę” jedynie do pojedynczego rozmiaru, np. 33. Pojawiają się również innego rodzaju rozmiary, chociażby 32/32. Czasem podaje się jedynie jeden wymiar. Tyczy się on wtedy przeważnie spodni wizytowych.