Treningi kulturystyczne – sprawdź, jakich błędów unikać

przez | 21 listopada 2021
Gdy okres zimowy przemija i pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, wiele osób przypomina sobie o tym, że należy zatroszczyć się o sylwetkę, by w okresie letnim atrakcyjnie prezentować się w stroju kąpielowym. Takie podejście jest typowe i dla kobiet i dla panów, a na siłowni zazwyczaj popełniamy wszyscy te same błędy.

Najczęstszymi błędami na siłowni są te, które być może nie są wynikiem naszego braku wiedzy, ale raczej ze zniecierpliwienia i pragnienia szybkiego otrzymania satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego warto czytać informacje o błędach na siłowni. Prawda jest taka, iż nie da się wyrzeźbić idealnej, wysportowanej sylwetki w ciągu zaledwie paru tygodni. Aby proporcja mięśni do ciężaru ciała była odpowiednia, potrzebne są lata regularnych treningów oraz dostosowana do potrzeb dieta. Nierzadko zabieramy się za trening, bez dobrego przygotowania teoretycznego. Z tego powodu wydaje nam się, że głodówka oraz nadmierny wysiłek każdego dnia, dadzą efekty, których oczekujemy.

Ta oryginalna publikacja (147break.waw.pl/) także zawiera ciekawe materiały na przedstawiany tu temat. Jeśli zatem Cię on interesuje – nie ociągaj się i przeczytaj to!

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby ze zbyt małą wagą, muszą najpierw zadbać o trening zwiększający masę ciała, a dopiero kolejnym etapem jest rzeźbienie mięśni, natomiast jeżeli czyimś problemem jest otyłość, to nie pomogą żadne spalacze tłuszczu, jeżeli nie połączymy ich ze zmianą nawyków żywieniowych. Konieczna jest bowiem systematyczna aktywność fizyczna. Wcześniej przeczytaj na budujmase.pl

Z reguły popełniamy błędy przez brak wiedzy, czasem jednak błędy na siłowni są wynikiem naszego niewłaściwego przekonania, iż wiemy wszystko najlepiej. Trening kulturystyczny wydrukowany z internetu nigdy nie będzie dla nas optymalny, ponieważ każdy człowiek ma inną figurę, inne możliwości fizyczne, odmienną kondycję i inny tryb życia. Jedyna zasada, która łączy wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, iż odpowiednia dieta jest kluczem do sukcesu. Nawet doskonały, najbardziej wymagający trening nie przyniesie efektów, jeśli odżywiamy się całkowicie przypadkowo. Czasami zdaje nam się, że suplementy dla sportowców załatwią sprawę, jednak spalacze tłuszczu, lub odżywki dla kulturystów są przeznaczone dla doświadczonych zawodników. Przez pierwsze miesiące ćwiczeń suplementacja jest całkowicie niepotrzebna.