Jak umilić sobie pobyt w kuchni. Istnieją różne metody, a poszczególne przybory naprawdę zaskakują swoją przydatnością

przez | 9 lipca 2021
Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz mamy szansę sobie wszystkie te kuchenne czynności ułatwić stosując funkcjonalne akcesoria. Z pewnością można wymienić tu wiele propozycji, ale na uwagę zasługuje zwłaszcza konkretna. Jest tak ważna, bo jest potrzebna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. O czym mowa?

silikonowe foremki do pieczenia

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Stolnica silikonowa, zwana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna jakość w kuchennych pracach. Z pewnością spodoba się osobom, które z reguły do tego typu pracy wykorzystywały kuchenny blat lub standardową, wykonaną z drewna stolnicę. Sylikonowa mata ma bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim nie ślizga się i nie zwija. Idealnie zaprojektowany gładki spód doskonale przylega do blatu (pomoc w kuchni).

Co więcej, powierzchnia jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie przywiera.

Wtedy, kiedy będziesz szukać pokrewnych materiałów, to te wskazówki (http://czystal.wroclaw.pl/sprzatanie.html) na pewno okażą się Tobie niesamowicie pomocne.

Znaczy to, iż nie musimy co jakiś czas pomagać sobie mąką. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości. Wystarczy użyć do tego mokrej ściereczki i osuszać papierowym ręcznikiem. Jeżeli mamy ochotę możemy ją myć również w zmywarce.

Na wszystkich bokach zobaczymy praktyczne miarki. Są bardzo praktyczne, ponieważ ułatwiają wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone rozmiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmuje dużo miejsca, więc po skończonej pracy mamy okazję ja zwyczajnie zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je schować. Co ciekawe, maty silikonowej możemy stosować również w piekarniku. Najwyższa temperatura, którą może ona wytrzymać, to 230 stopni Celsjusza. Jest to na pewno ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier (ręczniki papierowe w rolce przemysłowe) do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta wykorzystywania stolnicy wykonanej z silikonu.

Czas wypieków z Empikiem

Autor: Empik
Źródło: Empik

Oczywiście, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), jednak jeżeli istnieje inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to narządzie bardzo pomocny w kuchennych pracach (zobacz także – więcej produktów z tej kategorii). Sprawdza się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to dzięki swojej elastyczności niezwykle prosto ją przechowywać.