Jak umilić sobie pobyt w kuchni. Istnieją różne metody, a poszczególne przybory naprawdę zaskakują swoją przydatnością

przez | 9 lipca 2021
Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz mamy szansę sobie wszystkie te kuchenne czynności ułatwić stosując funkcjonalne akcesoria. Z pewnością można wymienić tu wiele propozycji, ale na uwagę zasługuje zwłaszcza konkretna. Jest tak ważna, bo jest potrzebna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. O czym mowa?

silikonowe foremki do pieczenia

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Stolnica silikonowa, zwana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna jakość w kuchennych pracach. Z pewnością spodoba się osobom, które z reguły do tego typu pracy wykorzystywały kuchenny blat lub standardową, wykonaną z drewna stolnicę. Sylikonowa mata ma bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim nie ślizga się i nie zwija. Idealnie zaprojektowany gładki spód doskonale przylega do blatu (pomoc w kuchni).

Co więcej, powierzchnia jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie przywiera.

Wtedy, kiedy będziesz szukać pokrewnych materiałów, to te wskazówki (http://czystal.wroclaw.pl/sprzatanie.html) na pewno okażą się Tobie niesamowicie pomocne.

Znaczy to, iż nie musimy co jakiś czas pomagać sobie mąką. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości. Wystarczy użyć do tego mokrej ściereczki i osuszać papierowym ręcznikiem. Jeżeli mamy ochotę możemy ją myć również w zmywarce.

Na wszystkich bokach zobaczymy praktyczne miarki. Są bardzo praktyczne, ponieważ ułatwiają wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone rozmiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmuje dużo miejsca, więc po skończonej pracy mamy okazję ja zwyczajnie zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je schować. Co ciekawe, maty silikonowej możemy stosować również w piekarniku. Najwyższa temperatura, którą może ona wytrzymać, to 230 stopni Celsjusza. Jest to na pewno ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier (ręczniki papierowe w rolce przemysłowe) do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta wykorzystywania stolnicy wykonanej z silikonu.

Czas wypieków z Empikiem

Autor: Empik
Źródło: Empik

Oczywiście, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), jednak jeżeli istnieje inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to narządzie bardzo pomocny w kuchennych pracach (zobacz także – więcej produktów z tej kategorii). Sprawdza się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to dzięki swojej elastyczności niezwykle prosto ją przechowywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*