Uroki urlopu nad Morzem Bałtyckim

przez | 27 września 2021
Lato jest tradycyjnie okresem wyjazdów, tych bliższych i tych dalszych. Marzy nam się przez piaszczysty brzeg przez okrągły rok. Naturalnie część z nas wybierze się za granicę, ja jednak preferuję ojczyste wybrzeże. Z jakiego powodu? Uwielbiam być u siebie i nie przekonają mnie duże hotele z pływalniami gdzie i tak będziemy zamknięci. Jedyny kontakt z faktycznością to wyjazd z przewodnikiem.

na Morzu Bałtyckim

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to że mam coś przeciwko podróżom zagranicznym, oczywiście Ateny mają swe bezsporne walory. Ja jednak wolę ciszę, spokój i wolność jaką przynosi mi dostateczna znajomość języka. Mimo że umiem sklecić parę wyrażeń w cudzym języku nie porozmawiam w nim swobodnie z przypadkową osobą a to zawiązuje drogę do przygód.

Nie masz zamiaru zakończyć interesującego zagadnienia na tym wpisie? Więc namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło majorka last minute i przenieś się na zbliżoną stronę.

Zupełnie inaczej jest w Polsce – tu mówię ojczystym językiem i jeżeli w czasie urlopu spotkam kogoś ciekawego – nie ma przeszkód aby pójść razem na piwo i pogadać ot tak. Mówi się iż Bałtyk to chłodne morze i nie za każdym razem da się w pełni korzystać z uroków na przykład Ustki – niedużej rybackiej wioski w której możemy radować się urokiem dzikich wybrzeży, zapachem lasów a także zachodami słońca. Dla tych którzy preferują jednak bardziej towarzyskie życie Ustka w czasie letnim proponuje urlopowiczom wiele balang na otwartym powietrzu, gros z nich ma rekreacyjny charakter.

Ktoś kto jak ja kocha romantyczne spacery z łatwością znajdzie kwaterę w tej niewielkiej miejscowości – starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: Ustka noclegi. Warto to zrobić jeśli jesteśmy wielbicielami coraz bardziej modnego sportu jakim jest marsz z kijkami, spacerek z Ustki do pobliskiej Jastarni może przynieść nam prawdziwą radość. Gdybyśmy przypadkowo nie odnaleźli w Ustce wolnej kwatery warto wbić hasło: Jastarnia noclegi w której – o ile dobrze pamiętam z dziecięctwa – możemy skonsumować pyszne lody ze świeżymi jagodami, trzeba tylko nieco poszukać.

Jeżeli ten artykuł wydaje Ci się ciekawy, sprawdź informację przedstawiającą podobny temat. Najprawdopodobniej ona też Cię zainteresuje.

Dla zainteresowanych: dowiedz się więcej o noclegach w Ustce.

wakacje nad polskim morzem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jak gros nadmorskich miejscowości Ustka posiada status kurortu. Posiada 2 sanatoria w których kuruje się narządy ruchu, uczulenia i astmę za pomocą solanki. W wypadku narządów ruchu kąpiele solankowe wpłyną na odprężenie mięśni przez co łatwiej jest choremu wykonywać zalecone ćwiczenia fizyczne.