Uroki urlopu nad Morzem Bałtyckim

przez | 9 lipca 2021
Lato jest tradycyjnie okresem wyjazdów, tych bliższych i tych dalszych. Marzy nam się przez piaszczysty brzeg przez okrągły rok. Naturalnie część z nas wybierze się za granicę, ja jednak preferuję ojczyste wybrzeże. Z jakiego powodu? Uwielbiam być u siebie i nie przekonają mnie duże hotele z pływalniami gdzie i tak będziemy zamknięci. Jedyny kontakt z faktycznością to wyjazd z przewodnikiem.

na Morzu Bałtyckim

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to że mam coś przeciwko podróżom zagranicznym, oczywiście Ateny mają swe bezsporne walory. Ja jednak wolę ciszę, spokój i wolność jaką przynosi mi dostateczna znajomość języka. Mimo że umiem sklecić parę wyrażeń w cudzym języku nie porozmawiam w nim swobodnie z przypadkową osobą a to zawiązuje drogę do przygód.

Nie masz zamiaru zakończyć interesującego zagadnienia na tym wpisie? Więc namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło majorka last minute i przenieś się na zbliżoną stronę.

Zupełnie inaczej jest w Polsce – tu mówię ojczystym językiem i jeżeli w czasie urlopu spotkam kogoś ciekawego – nie ma przeszkód aby pójść razem na piwo i pogadać ot tak. Mówi się iż Bałtyk to chłodne morze i nie za każdym razem da się w pełni korzystać z uroków na przykład Ustki – niedużej rybackiej wioski w której możemy radować się urokiem dzikich wybrzeży, zapachem lasów a także zachodami słońca. Dla tych którzy preferują jednak bardziej towarzyskie życie Ustka w czasie letnim proponuje urlopowiczom wiele balang na otwartym powietrzu, gros z nich ma rekreacyjny charakter.

Ktoś kto jak ja kocha romantyczne spacery z łatwością znajdzie kwaterę w tej niewielkiej miejscowości – starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: Ustka noclegi. Warto to zrobić jeśli jesteśmy wielbicielami coraz bardziej modnego sportu jakim jest marsz z kijkami, spacerek z Ustki do pobliskiej Jastarni może przynieść nam prawdziwą radość. Gdybyśmy przypadkowo nie odnaleźli w Ustce wolnej kwatery warto wbić hasło: Jastarnia noclegi w której – o ile dobrze pamiętam z dziecięctwa – możemy skonsumować pyszne lody ze świeżymi jagodami, trzeba tylko nieco poszukać. Dla zainteresowanych: dowiedz się więcej o noclegach w Ustce.

wakacje nad polskim morzem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jak gros nadmorskich miejscowości Ustka posiada status kurortu. Posiada 2 sanatoria w których kuruje się narządy ruchu, uczulenia i astmę za pomocą solanki. W wypadku narządów ruchu kąpiele solankowe wpłyną na odprężenie mięśni przez co łatwiej jest choremu wykonywać zalecone ćwiczenia fizyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*