Perspektywa jutra – ale nie do końca wiadomo jak daleka

przez | 27 kwietnia 2022
Jeżeli ktoś jest fanem filmowej trylogii Mad Max to na pewno gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak każdej osobie, która lubi wyzwania. Tu bohaterów jest czterech, jednym z nich zostajemy my, gramy by wygrać z wrogami. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie podsuwają nam zadania, które pomagają chronić ich przed szalonymi i groźnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego typu broń. A najciekawsze jest chyba to, że podczas gry, wraz z następnymi etapami otrzymujemy kolejne umiejętności, a co za tym idzie lepiej nam walczyć z bestiami.

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki możliwości dołączenia do gry graczy w każdym momencie i do opuszczenia jej, można naprawdę świetnie się bawić, bo nie tracimy żadnych łupów. Jeśli jednak gramy w pojedynkę, wtedy w ciężkich momentach możemy liczyć na NPC-e, którym trzeba dawać łatwe komendy i co niezmiernie istotne możemy zmieniać im broń. To nie do końca tylko i wyłącznie jatka, tu chodzi o coś więcej najważniejsza jest ochrona ludzkiego gatunku i walka o planetę, która chcą przejąć bestie. Nie można, więc podczas gry nie pamiętać o tym istotnym aspekcie.

Tolkienowska magia przełożona na grę

Ta gra to wprowadzenie nowej jakości do świata gier komputerowych. Nie można nazwać tej gry aniżeli mianem prawdziwego fenomenu. Gra śródziemie cień mordoru to fabuła, która ma miejsce jeszcze przed tym, co dzieje się w samym „Władcy Pierścieni”. Technicznie rzecz ujmując świat widzimy zza pleców postaci, tak jest ustawiona kamera. Główna postać to Talion, którego rodzinę zabijają poplecznicy Saurona i który sam później ginie w walce. Ale dzięki pradawnym mocom Talion zostaje wskrzeszony, by móc wziąć odwet na Sauronie i jego pobratymcach.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak uważasz, ponadto sprawdź ten odnośnik – znajdziesz znacznie więcej w ofercie (https://www.tritex.pl/), która dotyczy rozważanej tu kwestii.

W grze dowiadujemy się jak powstały Pierścienie Władzy. Z czasem dochodzi do nas też, kto i dlaczego wskrzesił Taliona, a wszystkie decyzje, w sensie decyzja bohatera gry ma swoje skutki w dalszych rozgrywkach. Gra śródziemie cień mordoru to perfekcyjnie dopracowana fabuła. Nie ma tam żadnych dłużyzn akcji. Co ciekawe, każda postać ma swoje własne zdolności. Przeciwnicy są w stanie przewidzieć nasze zagrania, bo uczą się na tym, co widzą. Mogą pałać do nas czystą nienawiścią lub chociaż nie przepadają za nami jakoś nas wesprzeć. Dzięki świetnej pracy grafików i ogólnie osób, które maczały palce przy tworzeniu tej gry otrzymujemy idealnie przeniesiony świat tego, co mogliśmy zobaczyć w kinach w filmach na podstawie powieści Tolkiena.

Dzięki temu zanurzamy się w świat Mordoru, który pochłonie nas totalnie. Cała audiowizualna stron i łatwośćprostota sterowania bohaterem – upiorem, pozwala na duża radochę i wielką satysfakcję z gry. Jeżeli, więc lubimy książki Tolkiena, oglądaliśmy kilka rady serię filmów o Władcy Pierścienia, to powinniśmy spróbować swoich sił w śródziemiu Mordoru. Na pewno pozytywnie zaskoczeni. W dodatku zrozumiemy, że gry komputerowe wcale nie są czymś złym i naprawdę mogą okazać się genialnym sposobem na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu.