W naszym kraju niełatwo jest dostać pozwolenie na pistolet albo karabin

przez | 9 lipca 2021
Ten, kto lubi amerykańskie kino, zdaje sobie sprawę z tego, że prawie każdy posiada w USA pistolet. Takie jest u nich prawo. W naszym kraju jest jednakże zupełnie inaczej.
Niejeden broni swego prawa – Amerykanie twierdzą, że trzymanie w domu broni jest równoznaczne z prawem do wolności i obrony życia swojego i swych bliskich.

Szwecja

Autor: www.4taroty.pl

Twierdzą, że prawo to daje im konstytucja. W Polsce większość ludzi opowiada się raczej za zmniejszaniem obecności broni w użyciu. Większość Polaków jest zatem za zaostrzeniem przepisów, według których dostaje się pozwolenia na broń. Powtarzają również, że pytania psychologiczne muszą być surowsze w takich profesjach, gdzie osoby posiadają styczność z bronią – zatem głównie policja oraz wojsko. Broń wydaje się być więc stosunkowo ciężko dostępna, choć niestety krąży też w drugim obiegu. I tam niestety można nabyć wszystko. Zazwyczaj od mafii, co świadczy o tym, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeśli mówimy o zlikwidowaniu różnych grup przestępczych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Zakup jej jeszcze o niczym nie świadczy. Jeżeli ktoś czuje fascynację nią, ale nie ma ochoty przechodzić długich procedur dotyczących pozwolenia na jej zakup, to pewnie z przyjemnością wybierze się na strzelnicę.

Tam przeszkoleni pracownicy objaśnią nam szczegółowo, jak działają różne typy broni i z każdego modelu będziemy mogli sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mogli oddać serii z karabinu maszynowego, gdyż zabrania tego nasze prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z niego pojedynczymi strzałami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*