Nasze kolekcjonerstwo może przerodzić się w interes

przez | 25 kwietnia 2022
Numizmatyka, zespala nam się przede wszystkim z kolekcjonowaniem monet, lecz niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że inwestycja w monety ma szansę stać się też sposobem na gromadzenie kaPITału i zwiększać nasze zasoby finansowe.
dziś w internecie skup monet jest coraz bardziej na topie i nie jest ciężko wyszukać obeznanych specjalistów, jacy mogą nam wyjaśnić tę dziedzinę.

Należy podkreślić, iż numizmaty kolekcjonerskie, zawsze są bardzo wiekowe. To też jak najbardziej współczesne numizmaty, jakie mennica wydaje regularnie, na zlecenie Narodowego Banku.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeżeli tak, to przeczytaj również inny polecany serwis (http://www.equiversum.pl/pl/c/Smary/195), który zawiera podobne fascynujące informacje.

Jednak nie jest ich mnóstwo oraz nie trafiają do codziennego obiegu, ponieważ ich wartość kolekcjonerska przewyższa kilkakrotnie ich nominał. Takowe numizmaty robione są z cennych surowców, czyli złota i srebra oraz są emitowane głównie na specjalne okazje.

Hobbyści nowicjusze, którzy chcą inwestować w skup monet zwykle najpierw nie zdają sobie sprawy, jaka jest rozbieżność między monetą a numizmatem. Moneta ma nominał, czyli liczbę określoną w systemie finansowym i jest stosowana w codziennym obiegu, zaś numizmat nie ma tych właściwości, gdyż jego głównym przeznaczeniem jest ranga kolekcjonerka.
Gra planszowa - Warhammer Inwazja

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
pl:Eric Sardinas

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
jakość monet zależy o kilku czynników, między innymi od kruszcu, z jakiego zostały zrobione, lecz też od nakładu, bo im mniejszy nakład tym samym moneta cenniejsza.

Z kolei stare monety posiadają większe znaczenie dla kupców.
rynek skupowania monet jest niezwykle ciekawy i ma szansę nam dać nie tylko zyski, lecz nade wszystki fascynujące hobby.