Dawniej graffiti uważano za wandalizm – teraz tworzy się je nierzadko na zamówienie

przez | 8 lipca 2021
Z tradycji graffiti powstały murale. Oba typy tworzenia jednakże są różne. Murale są najczęściej stosunkowo dużych rozmiarów oraz tworzone na zlecenie, więc przy zezwoleniu właściciela domu.

Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo przedstawiają często obraz, który dla większości odbiorców będzie jasny. Graffiti zatem zwykle jest mniejsze, przedstawia znaki oraz symbole dla wtajemniczonych i najczęściej wciąż jest zabronione.

Malowanie murali w obecnych latach jest szalenie modne (murale artystyczne w miastach). Niejeden artysta przyznaje się do swe murale i szczyci się nimi.

Kliknij ten link, aby sprawdzić, co inny serwis udostępnił (https://protlumaczenia.pl/obslugiwane-miasta/tlumacz-przysiegly-torun/) na taki wątek. To na pewno także Cię zaciekawi.

Pragnie swoim muralem (ideamo.pl/) dać jakiś ważny przekaż. Murale stosunkowo często ustosunkowują się do problemów cywilizacyjnych obecnego wieku – toteż krytykują politykę lub zbytni materializm. Bywają jednak murale zabawne, które mają za zadanie wywołać śmiech na twarzy albo zdziwienie. Dziś murale stosuje się regularnie jako artystyczną promocję.

W obecnym świecie murale są na tyle modne, że w dużych miastach organizowane są regularnie przejażdżki śladami popularnych murali. Malowanie artystyczne ma wzięcie, dlatego niejednokrotnie ich autorzy to w niektórych sferach znane oraz szanowane osobowości . Nie uważa ich się za wandali, a za artystów, co pozwala mi malować spokojnie i z rozmachem. Niejednokrotnie murale są ogromne – są widoczne przykładowo na murze bocznej kamienicy i zajmują kilka pięter.

Murale są symbolem naszych czasów. Są znane, a ludzie je tolerują. Wobec tego możemy w najbliższej przyszłości wypatrywać więcej prac tego typu na budynkach naszych miast.